
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 12 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 7 nm |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 2304 |
| TMU | 144 |
| ROP | 64 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | HBM2 |
| Størrelse | 8 GB |
| Bus | 2048 bit |
| Båndbredde | 512.0 GB/s |
| Hastighed | 2.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1000 MHz |
| Boost-klokke | 1600 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 2 |
| TDP | 150 w |
| Anbefalet strømforsyning | 500 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|