
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 14 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 7 nm |
| Transistorer | 6400 million |
| Chipstørrelse | 158.0 mm² |
| Densitet | 40.5 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 1408 |
| TMU | 88 |
| ROP | 32 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Bus | 128 bit |
| Båndbredde | 224.0 GB/s |
| Hastighed | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1607 MHz |
| Spilklokke | 1717 MHz |
| Boost-klokke | 1845 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 130 w |
| Anbefalet strømforsyning | 300 w |
| Skærmudgang |
|---|
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|