
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 24 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 6 nm |
| Transistorer | 5400 million |
| Chipstørrelse | 107.0 mm² |
| Densitet | 50.5 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 1024 |
| TMU | 64 |
| ROP | 32 |
| RT-kerner | 16 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Bus | 64 bit |
| Infinity Cache | 16 MB |
| Båndbredde | 143.9 GB/s |
| Hastighed | 18.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 2310 MHz |
| Spilklokke | 2610 MHz |
| Boost-klokke | 2815 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2248 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 1 |
| TDP | 107 w |
| Anbefalet strømforsyning | 300 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2 |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|