
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | DG2-128 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 6 nm |
| Transistorer | 7200 million |
| Chipstørrelse | 157.0 mm² |
| Densitet | 45.9 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 768 |
| TMU | 32 |
| ROP | 16 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Bus | 64 bit |
| Båndbredde | 124.0 GB/s |
| Hastighed | 15.5 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1750 MHz |
| Boost-klokke | 1750 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1937 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 30 w |
| Anbefalet strømforsyning | 200 w |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 1 |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 899 kr. Komplett.dk | 1000 MHz -42.9% | 1 | 156 mm | 69 mm | 15 mm | |
| 899 kr. Komplett.dk | 1000 MHz -42.9% | 1 | 145 mm | 107 mm | 18 mm |