
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | DG2-128 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 6 nm |
| Transistorer | 7200 million |
| Chipstørrelse | 157.0 mm² |
| Densitet | 45.9 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 1024 |
| TMU | 64 |
| ROP | 32 |
| Tensor-kerner | 128 |
| RT-kerner | 8 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 6 GB |
| Bus | 96 bit |
| Båndbredde | 46.5 GB/s |
| Hastighed | 3.9 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 2000 MHz |
| Boost-klokke | 2050 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1937 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 75 w |
| Anbefalet strømforsyning | 250 w |
| Skærmudgang |
|---|
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|