
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 10 GB |
| Bus | 160 bit |
| Båndbredde | 506.7 GB/s |
| Hastighed | 25.3 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 2500 MHz |
| Boost-klokke | 2750 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2375 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 150 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
2.196 kr. Proshop.dk | 2600 MHz -5.5% | 2.1 | 249 mm | 132 mm | 41 mm | |
1.905 kr. Proshop.dk | 2660 MHz -3.3% | 2.2 | 242 mm | 105 mm | 44 mm | |
2.067 kr. Proshop.dk | 2660 MHz -3.3% | 2.2 | 242 mm | 105 mm | 44 mm | |
| 2500 MHz -9.1% | 2 | 288 mm | 113 mm | 40 mm |