
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ampere |
| Navn | GA100 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 6912 |
| TMU | 432 |
| ROP | 160 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | HBM2e |
| Størrelse | 80 GB |
| Bus | 5120 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1275 MHz |
| Boost-klokke | 1410 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1593 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 400 w |
| Anbefalet strømforsyning | 800 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|