
| Information | |
|---|---|
| Platform | Consumer |
| Arkitektur | Fermi 2.0 |
| Generation | GeForce 500 |
| Forrige generation | GeForce 400 |
| Næste generation | GeForce 600 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 352 |
| TMU | 44 |
| ROP | 40 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 1 GB |
| Bus | 256 bit |
| Båndbredde | 121.6 GB/s |
| Hastighed | 3.8 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 732 MHz |
| Shader-klokke | 1464 MHz |
| Hukommelsesklokke | 950 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 2 |
| TDP | 170 w |
| Anbefalet strømforsyning | 450 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 2 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2 |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|