
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Hopper |
| Navn | GH100 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 16896 |
| TMU | 528 |
| ROP | 24 |
| Tensor-kerner | 528 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | HBM3 |
| Størrelse | 80 GB |
| Bus | 5120 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1590 MHz |
| Boost-klokke | 1980 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1313 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 700 w |
| Anbefalet strømforsyning | 1100 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|