
| Information | |
|---|---|
| Platform | Mining |
| Arkitektur | Pascal |
| Navn | GP102 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 3200 |
| TMU | 200 |
| ROP | 80 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | GDDR5X |
| Størrelse | 5 / 10 GB |
| Bus | 320 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1582 MHz |
| Boost-klokke | 1683 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1376 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 300 w |
| Anbefalet strømforsyning | 600 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|