
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 31 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 5 nm |
| Transistorer | 57700 million |
| Chipstørrelse | 529.0 mm² |
| Densitet | 109.1 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 5120 |
| TMU | 320 |
| ROP | 160 |
| RT-kerner | 80 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 16 GB |
| Bus | 256 bit |
| Båndbredde | 576.0 GB/s |
| Hastighed | 18.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1287 MHz |
| Spilklokke | 1880 MHz |
| Boost-klokke | 2245 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 2 |
| TDP | 260 w |
| Anbefalet strømforsyning | 600 w |
| Skærmudgang |
|---|
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|