woot
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 31 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 5 nm |
| Transistorer | 57700 million |
| Chipstørrelse | 529.0 mm² |
| Densitet | 109.1 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 5120 |
| TMU | 320 |
| ROP | 160 |
| RT-kerner | 80 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 16 GB |
| Bus | 256 bit |
| Båndbredde | 576.0 GB/s |
| Hastighed | 18.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1705 MHz 1287 MHz |
| Spilklokke | 2052 MHz 1880 MHz |
| Boost-klokke | 2395 MHz 2245 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 2 |
| TDP | 260 w |
| Anbefalet strømforsyning | 700 w 600 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 2.1 |
| HDMI | 1 2.1 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2.6 |
| Længde | 335 mm |
| Højde | 130 mm |
| Bredde | 52 mm |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2395 MHz +6.7% | 2.6 | 335 mm | 130 mm | 52 mm | ||
| 2366 MHz +5.4% | 2.5 | 279.9 mm | 133.9 mm | 49.3 mm |