| Information | |
|---|---|
| Platform | Workstation |
| Arkitektur | Battlemage |
| Generation | Arc B |
| Forrige generation | Arc A |
| Grænseflade | PCIe 5.0 x16 |
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | BMG-G31 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 5 nm |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| RT-kerner | 32 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 32 GB |
| Bus | 256 bit |
| Båndbredde | 608.3 GB/s |
| Hastighed | 19.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 2280 MHz |
| Boost-klokke | 2800 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2376 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 16-pin | 1 |
| TDP | 330 w 230 w |
| Anbefalet strømforsyning | 550 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 2.1 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2.1 2 |
| Længde | 289 mm |
| Højde | 120 mm |
| Bredde | 42 mm |
| Weight | 1139 g |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
9.990 kr. Proshop.dk | 2800 MHz | 2.1 | 289 mm | 120 mm | 42 mm | |
9.990 kr. Proshop.dk | 2800 MHz |