woot
| Information | |
|---|---|
| Platform | Workstation |
| Arkitektur | Turing |
| Generation | Quadro Turing |
| Forrige generation | Quadro Volta |
| Næste generation | Workstation Ampere |
| Grænseflade | PCIe 3.0 x16 |
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | TU117 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 12 nm |
| Transistorer | 4700 million |
| Chipstørrelse | 200.0 mm² |
| Densitet | 23.5 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 896 |
| TMU | 56 |
| ROP | 32 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Bus | 128 bit |
| Båndbredde | 160.0 GB/s |
| Hastighed | 10.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1065 MHz |
| Boost-klokke | 1395 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 50 w |
| Anbefalet strømforsyning | 250 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| Mini DisplayPort | 4 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 1 |
| Længde | 156 mm |
| Højde | 69 mm |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
2.709 kr. Proshop.dk | 1395 MHz | |||||
2.608 kr. Proshop.dk | 1395 MHz |